Tax

Jak obliczyć tax dla Au Pair?

1:08 PMMascara Los AngelesJako au pair mamy przykry obowiązek płacenia podatków. Dla mnie to jest wciąż nielogiczne, że obciążają nawet au pair, których zarobki są bardzo niskie. Nawet nie zarobki a kieszonkowe... Wiem, że niektóre au pair płacą a niektóre nie. Nie wiem jakie są konsekwencje nie zapłacenia taxu, ale słyszałam, że można mieć problem z późniejszym dostaniem wizy. Ja osobiście płacę tax, niestety zapłaciłam więcej niż w podanym niżej formularzu:/

Podaję tylko część dokumentu, tę w którym musimy obliczyć tax. Liczba zarobku jest przypadkowa.
Wypełniamy tylko te podpunkty, w których podałam liczby. A więc zaczynamy od podpunktu

3. Żeby obliczyć ile dotychczas zarobiliśmy, naszą tygodniówkę czyli $196 mnożymy przez ilość tygodni odkąd przebywamy w Stanach

Podpunkty 7,10,12 liczba będzie ta sama co w podpunkcie numer 3

13. Stała liczba 3800, niezależnie ile zarobiliśmy. Nie jestem pewna czy liczba 3800 zmienia się co roku, ale jeśli tak, to będzie to napisane w instrukcji jak obliczyć tax.

14. Liczby z podpunktów 12 i 13 odejmujemy. Czyli w tym przypadku 7830-3800=4030

15. Szukamy liczby 4,030 w Tax Table. W tym przypadku ta liczba nie jest dokładnie podana ale mieści się ona w przedziale pomiędzy 4,000 a 4,050. Obok jest podany tax 403, czyli nasz koszt jaki musimy zwrócić.W podpunktach 17 i 25 wpisujemy koszt naszego taxu, jaki obliczyliśmy w podpunkcie 15.

Mam nadzieję, że dla Was koszt taxu nie będzie zbyt bolesny jak dla mnie;)


You Might Also Like

6 komentarze

 1. na pewno bedzie to bardzo pomocne jesli zdecyduje sie zaplacic :)

  ReplyDelete
 2. Moja kolezanka, ktora przedłuzyła pobyt o 6 miesiecy nie płaciła. Obecnie jest w Polsce juz i nie ma z tym problemu narazie, a wiem, ze spora czesc Au Pair totalnie tego nie płaci ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gdybym nie zostawała tutaj na college, też bym tego nie płaciła:/

   Delete
 3. Woooho dopiero teraz zobaczyłam ten Twój rysunek!
  Masz talent!
  Rozwijaj go jak możesz :)

  ReplyDelete
 4. aha i mam jeszcze propozycję, żebyś usunęła przy dodawaniu komentarzy weryfikowanie - przepisywanie cyferek i literek z obrazka bo to uciążliwe jest :) Chyba, że masz bardzo dużo spamu to rozumiem. :)

  Mam pytanie - czy w LA - i w ogóle w CALi bez samochodu NIE MA OPCJI się poruszać?
  Czy dla takiej biednej au pair to bez samochodu to jak bez ręki?:)
  Zastanawiam się, bo mam właśnie rodzinę na roomie z LA, ale bez auta ( więcej szczegółów dowiem się wkrótce) :)

  ReplyDelete
 5. Nie wiedziałam nawet, że mam weryfikowanie obrazków, dzięki i już jest naprawione:)

  W LA są metra i autobusy, ale są takie korki, że za autobusem można czekać godzinę i następną godzinę jechać do pobliskiego malla, gdzie samochodem zajmuje 7min. Metra jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Osobiście nie miałam problemów z dostaniem się gdziekolwiek, bo a to hości mnie podrzucali albo się to zabrałam z kimś jeszcze. Jak uzgodnisz z hostami, że mogli by Cię czasami gdzieś zawozić, albo jakbyś miała au pair w pobliżu z samochodem, to wydaję mi się, że dasz sobie radę. Wiesz mniej więcej w jakiej miejscowości mieszkają?:) I powodzenia!

  ReplyDelete

Contact Form