DIY

Jak stworzyć własny regał na książki?

10:00 PMMascara Los Angeles


Pomysł w głowie zrodził się momentalnie, kiedy weszłam do Pottery Barn i ujrzałam regał. 
Trzy deseczki i metalowa rama nie była adekwatna do ceny jaką oferowali. No cóż... miejmy nadzieję, że $1200 zachęci inną osobę do jego kupna ;)  Bez chwili wytchnienia obudziła się we mnie chęć i wizja zrobienia własnego DIY,
którą przedstawiłam mojemu O. Bez sprzeciwu, otrzymałam pozytywną odpowiedź.  Z racji tego, że nie mamy przyrządu do zespawania ramy, oboje stwierdziliśmy, że skoro jedna z półek jaką mamy, wisi na hudraulicznych rurkach, to powinniśmy je również wykorzystać jako element do naszej półki.
Cali podekscytowani, bez chwili namysłu wyruszyliśmy zakupić potrzebne rzeczy do zmontowania regału. Oprócz drewna, również potrzebowaliśmy rurek hydraulicznych, nasadek i kołnierzy podłogowych, jak w przypadku półki w stylu fabrycznym.


Im szybciej ona powstanie, tym szybciej pozbędziemy się komody, która była moim totalnym DIY-owym niewypałem :) Już tego samego dnia zabrałam się do szlifowania i malowania drewna. I tak o to mój entuzjazm natychmiast zmalał, kiedy kolor bejcy nie odzwierciedlał mojej wizji. Moje oczy nie dowierzały, a ja nie wiedziałam czy powinnam płakać czy się śmiać z kolejnej katastrofy. Próbowałam naprawić to, ścierając nadmiar bejcy i jeszcze raz szlifując, ale było już za późno zanim się zorientowałam. 
O. widząc moje niezadowolenie, wykorzystał moment i złożył regał beze mnie.
I wcale nie wyszło tak tragicznie jak przypuszczałam ;)

You Might Also Like

15 komentarze

 1. Efekt końcowy jest genialny !

  ReplyDelete
 2. Bombowo! Powinnaś otworzyć salon z własnymi projektami DIY i sprzedawać je za te 1200$ :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje! Marna by była ze mnie biznesmenka, za bardzo się przywiązuje do tych mebelek i jakoś było by mi ciężko je sprzedać :p

   Delete
 3. Świetny mebel!

  ReplyDelete
 4. Rewelacyjny regał wyszedł...super, bardzo mi się podoba;)
  Pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
 5. Ta bejca po starciu zrobiła super efekt, świetny twór :)

  ReplyDelete
 6. A gdzie można kupić takie kołnierze i ile mniej więcej one kosztują??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja swoje zamówiłam z Internetu, ale nie pamiętam strony. Wcześniejsze kupiłam w Home Depot. Jeśli chcesz je kupić w Polsce, to pewnie będą w hydraulicznym sklepie lub sklepie typu OBI itp.

   Delete
  2. no właśnie nigdzie ich nie ma.. Czy ktoś widział to-to w Polsce?

   Delete

Contact Form