Ciekawostki z życia USA

Los Angeles, o którym nikt nie słyszał - niebezpieczne rejony.

10:00 PMMascara Los Angeles


Chyba czas sprostować mój wpis Los Angeles jako miasto Aniołów a rzeczywistość. Pojawiają się wiele wątpliwości z Waszej strony na temat bezpieczeństwa Los Angeles. Jak to jest, że na blogu pojawiają się zdjęcia pięknych okolic w LA, a jeden post zawiera same negatywy i zaprzecza większości co do tej pory pojawiło się na blogu?
 Większość z nas, tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że Los Angeles to nie tylko wysportowani i piękni 40-stolatkowe, palmy i słońce czy luksus, który będzie nas otaczać z każdej strony. Nie wgłębiałam się w tematyke tego miejsca przed przyjazdem do LA, wiedziałam o nim tyle, co polskie programy  ukazywały w TV. Byłam jedną z Was- zaślepiona przez media, w jaki sposób ukazały Los Angeles. Telewizja kreuje LA czymś pożadanym przez nas wszystkich. Po przyjeździe okazuje się, że rzeczywistość jest inna. Turyści poruszający się po całym

 Los Angeles środkami komunikacji, stykają się z codziennością, o której nie mieli szansy usłyszeć. Cały dobytek bezdomnych targany w torbach od śmieci czy żebrzący o pieniądze są tutaj na porządku dziennym. A gangi uliczne są jak najbardziej realne. To nie jest tak, że Was straszę i zniechęcam do rozpoczęcia Waszego nowego etapu w Los Angeles lub zwyczajnie przyjazdu jako turysta. Chce Was uświadomić, że Los Angeles jest oczywiście piękny, jeśli tylko trzymamy się bezpiecznych okolic. Natomiast nie dajmy się omamić w 100% informacjami, jakie pozyskujemy w TV, gdyż tak bajkowo aż nie jest. Zapewne większość z Was będzie w szoku, gdy zobaczy zdjęcia umieszczone poniżej ( kliknij na zdjęcie by powiększyć).

SKID ROW, część miasta w Downtown Los Angeles, gdzie na pewno nie chciałbyś się znaleźć sam.Ulice wypełnione kartonami, namiotami czy wózkami od zakupów. Zamieszkujący ten teren to bezdomni i bardzo ubodzy ludzie.
 Większość zdjęć była robiona z samochodu, gdyż osobiście nie odważyłam się wyjść na ulicę ze względów na własne bezpieczeństwo.


 Hrabstwo Los Angeles jest na tyle wielkie, że można znaleźć odpowiednie miejsce  gdzie będziemy prowadzić normalny tryb życia. 

Bezpieczeństwo niektórych rejonów jest naprawdę na  wysokim poziomie, na tyle, że  wyjście na spacer wieczorem nie będzie nam straszne.  Sama tutaj mieszkam już prawie 4 lata i mam się jak do tej pory świetnie. Nie zadarłam jeszcze z nieodpowiednimi ludźmi, nie byłam w niebezpieczeństwie a i również zwiedzam jak każda inna osoba ;)  

Nie znam całego Los Angeles, więc nie jestem w stanie podać szczegółowo dokładnych informacji na temat bezpiecznych miejsc jak i okolic, do których nie warto wybierać się samemu. Podaje informacje z źródeł internetowych.

BEZPIECZNE OKOLICE:


Hermosa Beach

Redondo Beach
Manhattan Beach
Palos Verdes/ Rancho Palos Verdes
Marina Del Rey
Culver City
Burbank
Venice Beach
Malibu
Wilshire Area
The Hollywood Hills
Santa Monica
Playa Del Rey
Ladera Heights
Windsor Hills
Carson
Torrance


OKOLICE, KTÓRE WARTO OMINĄĆ:


Inglewood (przed La Brea)

Skid Row
Compton
Boyle Heights
Panorama City
South LA
East LA
Southgate
Mar Vista
Paramount
Hawaiian Gardens
Bell Gardens
Pico Union
Manchester Square
Echo Park


You Might Also Like

6 komentarze

 1. czym to jest spowodowane? W Polsce jeszcze takich widoków nie spotkałam :-(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tez sie nad tym zastanawialam, ale zapewne jest to spowodowane w jaki sposob zostali wychowani w mlodosci z czym sie pozniej wiaze brak edukacji czy narkotyki...

   Delete
 2. Polecam ciekawy link http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gentryfikacja-najwiekszym-zagrozeniem-bezdomnych-z-los-angeles/wgnfx

  ReplyDelete
 3. Echo park jest niebezpieczne? Nie wiedziałam o tym!

  ReplyDelete
 4. Hello.My name is Bartos,
  I come from Poland in the North Seaside,
  I never won't be Homless,in the Future,no many,no Live in the World,
  I don't eat end money,so very hard life.
  The Best Regards:Bartos in Poland.

  ReplyDelete
 5. Hej,

  mam pytanie o okolice 3220 West Florence Avenue. Czy to moze byc niebezpieczna ulica i w jakim sensie? Planuje wypozyczyc auto i nie szwedac sie po nocy, ale w tym miejscu mam miec nocleg.
  Bede wdzieczna za odpowiedz.
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete

Contact Form