DIY

Jak zrobić ozdobną poduszkę za grosze?

7:30 AMMascara Los Angeles


Dzisiaj mniej o USA, a trochę o tym jak zaoszczędzić parę dodatkowych $$ w kieszeni. Czyli przedstawiam Wam kolejne DIY z mojej strony:)


Chyba każda z nas uwielbia dekoracje do własnego kąta, ale mała rzecz czasem może kosztować więcej niż by się wydawało. Ozdobne poduszki możemy dostać od $10 wzwyż, jednak pokaże Wam jak można zrobić samemu w 5 minut za ok. $5, bez żadnych umiejętności szycia na maszynie.


Kupiłam dwa materiały po promocyjnej cenie w Walmart ( 1 yard na każdy materiał/ jak się nie mylę, jest to ok.1m na 1m), a poduszki są z Ikea (ważne, żeby poduszka była puszyta, inaczej materiał nie będzie się ładnie układał). Drugi materiał również miał być na poduszkę, ale zastanawiam się, żeby go wykorzystać w jakiś inny sposób :)Jeden z boków zwijam, aby z materiału wyszedł mniej więcej kwadrat. Materiał układamy w kształcie diamentu a poduszkę kładziemy na jednym z narożników i zwijamy tak, by powstał trójkąt z narożnika na poduszce.


Zawijamy na raz poduszkę...


...i powinno Wam wyjść mniej więcej coś takiego.


 Górny odstający trójkąt kładziemy na poduszkę.Zwijamy ten trójkącik tak, aby pojawił się na środku poduszki.
 Boki ładnie formujemy i zwijamy do środka, zawiązujemy i....... tadam! Oto jak moja poduszka wygląda po(odstający materiał nie trzeba odcinać, można go zwinąć do środka, żeby go nie było widać). Moim zdaniem, szybko i efektownie "ożywiłam" moje łóżko, które aż raziło w oczy pustkowiem ;) 

Do usłyszenia!Pin It!

You Might Also Like

1 komentarze

  1. he j mogłabys zrobic z julitą vloga albo post zdjęciowy pokazujący wasze mieszkanie i okolice? :)

    ReplyDelete

Contact Form