Ciekawostki z życia USA Zwiedzanie LA

Wędrówka do Hollywood sign

7:30 AMMascara Los Angeles

Kto nie zna znaku Hollywood? No właśnie, chyba każdy go świetnie zna, a przynajmniej wie jak on wygląda. Ale pewnie większość z nas nie wgłębiała się w jej historię.


 Zdjęcie robione na Beachwood drive


Po pierwsze, chcę Was wszystkich uświadomić ( mnie samą też;) , że znak nie znajduje się w Hollywood. Jest on częścią gór w Santa Monica, a sam znak jest zaś tylko widzialny z Hollywood.


Zanim znak Hollywood znał się rozpoznawalny jako miejsce przemysłu filmowo-telewizyjnego, początkowo był reklamą branży deweloperskiej i brzmiał jako HOLLYWOODLAND. Wtedy to właśnie pewien handlarz nieruchomości zachęcał ludzi, żeby zaczęli kupować domy w tej okolicy. Napis miał widnieć tylko półtora roku, ale sukces handlarza przerósł jego najśmielsze oczekiwania, że postanowiono napis zostawić.

Z czasem znak Hollywood zaczął niszczeć, pierwsze O przypominało literę U, zaś kolejne O całkowicie się rozpadło, przez co znak Hollywood nabrał kształt jako HuLLYWO D. W 1944 roku, rada miejska postanowiła odnowić napis, a wraz z tym usunąć ostatnie słowo LAND z Hollywooland.

W 2010 roku planowano zburzyć napis Hollywood na rzecz budowy luksusowych osiedli mieszkalnych. Ale ostatecznie Arnold Schwarzenegger, Tom Hanks, Steven Spielberg, Hugh Hefner zebrali aż $12,5 mln, żeby wykupić ten teren należący do spółki z Chicago. Nie wiem czyj był to pomysł, ale nie wyobrażam sobie LA bez znaku Hollywood na wzgórzu. 


Jak dotrzeć do znaku Hollywood?

Polecam hike od strony Griffith Observatorium. Sam Griffith Observatorium znajduje się na 2800 E Observatory Ave, Los Angeles, CA 90027. 

Są trzy ścieżki, którymi możemy dotrzeć do Hollywood sign: Hollyridge Trail, Brush Canyon Trail i Mt. Lee (najtrudniejsza trasa). 

Parking jest darmowy, ale żeby znaleźć go bez żadnych utrudnień, to polecam wybrać się na hike z samego rana 7-9.
Polecam nie ubierać szpilek na hike, z myślą, żeby ładnie prezentowały się na zdjęciach ;) 


 Griffith Observatory

Ostatnim razem jak wybrałam się na hike, w połowie drogi teren był strzeżony przez policję. Jak się potem okazało, znaleziono tam czaszkę…. Dalej nie znam historii i nawet lepiej, bo nie chce Was straszyć :p


Ci którzy wybierają się na ten hike, życzę zatem udanej wędrówki!Pin It!

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Świetne miejsce i bardzo fajnie przytoczona historia ! ;)

  ReplyDelete
 2. Co? Chcieli zrobić tam osiedle? Chyba im się w głowach pomieszało ! Dobrze że są jeszcze ludzie którzy cenią nie tylko pieniądze!

  ReplyDelete
 3. Fajne ciekawostki, dzięki! :D

  ReplyDelete
 4. co za szaleniec chcial usunac napis O.o nienormalni!!!

  ReplyDelete
 5. fajny blog, ale twoje błędy logiczne mnie zaskakują. czaszka głowy - a od czego jeszcze może ona być? :P

  ReplyDelete

Contact Form