Elektronika

Elektronika w USA

11:51 AMMascara Los AngelesCzęsto spotykam się z pytaniem, jak to jest z elektroniką w USA. Czy naprawdę jest tanio i czy warto brać ze sobą rzeczy typu prostownica, itp. Co do prostownicy mogę Wam jednoznacznie odpowiedzieć nie, co do reszty, to raczej kwestia indywidualna.


Moje włosy nie należą do łatwych w ułożeniu, dlatego przyjeżdżając tutaj uparłam się, że muszę wziąć moją prostownicę. Nie róbcie tego samego błędu jaki ja popełniłam. Po pierwsze, żeby prostownica działała tutaj, potrzebujecie transformator.  A jest to mała skrzynka, która waży ponad 1kg. Po drugie, prostownica będzie nagrzewać się wolniej i słabiej. Także lepiej wyjdziecie na tym, jeśli kupicie prostownicę na miejscu, którą możecie już dostać za $20. Nawet jeśli przyjeżdżasz na krótki okres wakacyjny, zawsze można kupić prostownicę, a potem ją oddać:P  Oczywiście zgodnie z zasadami zwrotu towaru

Naprawdę nie wiem , co mnie skłoniło do kupna tego czegoś, ale najważniejsze, że nie leży w szafie bezczynnie:D Aha..wcześniej używałam transformatora też do ładowarki od aparatu i telefonu. Ale wiem, że do tych rzeczy wystarczy przejściówka.Telefony 

Jeśli zastanawiasz się czy polski telefon będzie tutaj działał,  to tak, ale jeśli jest 4-zakresowy. Raczej z tym problemów nie powinno być, bo nowe telefony już tą funkcję mają. Ale zawsze się warto upewnić ;) Jeśli włożymy do naszego telefonu amerykańską kartę, również będzie on działać.
Jak się ma do cen telefonów w Stanach? Podam Wam ceny tel., tych najbardziej tutaj spotykanych. Ceny są z bestbuy.com
                                                                 BEZ KONTRAKTU        2-letni kontrakt
                                                    Iphone 4        $449.99                           $0
                                                    Iphone 4s      $549.99                       $49.99
                                                    Iphone 5        $899.99                      $399.99
                                                    Galaxy S III    $699.99                      $149.99


Miesięczne opłaty telefonów. Są lepsze warunki opłat, jeśli korzysta się z “family plan” niż by się płaciło samodzielnie. Przykładowo, z family plan zapłacimy miesięcznie $50, bez tego planu $80 i wzwyż. Jeśli ma się zaufanych znajomych, można mieć również “friend’s family phone plan” i będzie się płaciło rachunki na tej samej zasadzie co z family plan. 

Laptopy

Przyjeżdżając tutaj, nie miałam laptopa. Kupiłam własnego po 3 tyg. pobytu tutaj. Nie pamiętam dokładnie ceny, ale zapłaciłam powyżej $300 z firmy hp. Z tego co pamiętam, jeśli chce się mieć oprogramowany komputer, trzeba dodatkowo płacić za programy. Można też zapłacić extra za ubezpieczenie, cena w zależności na jak długo chcemy ubezpieczyć komputer. Ja nie wykupowałam ubezpieczenia ani oprogramowania. Do polskiego laptopa wystarczy przejściówka do gniazdka, żeby można go tutaj używać. A co jeśli laptopa kupimy tutaj i wracamy do Polski? Laptop powinien bez problemu ładować się na polskim zasilaczu, też ja tak zrobiłam;)  
Warto też pamiętać, że jeśli kupujemy elektroniczne rzeczy, to narzucają wysokie taxy. 


Mam nadzieję, że wyciągnęliście jakieś korzystne wnioski dla siebie :)


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Ja zastanawiam się tylko nad tym czy brać laptopa. Kupiłam 2 lata temu HP pavilon dv6 i nie wiem czy jest sens go zabierać do US czy lepiej na miejscu kupić sobie coś lepszego biorąc pod uwagę to, że gwarancja kończy się we wrześniu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeśli Twój laptop nie sprawiał Ci żadnych problemów do tej pory, ja bym go wzięła ze sobą i go "wykończyła" całkowicie. Przynajmniej nie będzie na tyle szkoda, żeby go wymienić na nowszy model;)

   Delete
 2. podobało się, cenne informacje. Fajnie że jesteście :)

  ReplyDelete
 3. zgadzam się! dobrze, że jak za pierwszym razem leciałam do Stanów nie wziełam swojej prostownicy, bo tutaj kupiłam pierwszą lepszą, a okazała się o wiele wygodniejsza w użyciu niż moja, za którą dałam dobre kilka stówek w PL :)

  ReplyDelete
 4. U nas po trzech tygodniach pracy nie kupisz komputera. Nawet bardzo słabego. Także widze ciekawą opcję w USA :D

  ReplyDelete

Contact Form