Ciekawostki z życia USA featured

Drapacze chmur

9:25 PMMascara Los Angeles


Dla innych to tylko zwykłe budowle, a dla mnie to aż tylko budowle, które za każdym razem robią na mnie takie same niesamowite wrażenie.  I to nie ważne, czy widzę je kilkakrotnie w tygodniu, zawsze im się przypatruje i kiedy tylko mogę, wyciągam aparat i robię zdjęcia.Inny kąt padania, odległość, światło mieniące się w szybach, czy mgła unosząca się ponad budynkami przypominają, że nazywanie LA jako Miasto Aniołów jest właściwe ( niekoniecznie już co zobaczymy w samym jego centrum;) ).

Wieżowce są trudne i drogie do wybudowania ze względu na wysoki poziom zagrożenia trzęsień ziemi.


U.S. Bank Tower jest najwyższym wieżowcem w LA oraz najwyższą budowlą na świecie z lądowiskiem dla helikopterów. Szczyt budowli nie tylko pełni roli lądowiska dla helikopterów, ale i również dekoracji na święto niepodległości, kiedy to top świeci się w kolorach flagi USA. Podczas świąt Bożego Narodzenia korona błyszczy się na zielono i żółto, a na złoto i fioletowo, kiedy drużyna koszykarska Lakers grają mecz w mistrzostwach z NBA. 

 Konstrukcja budynku została wzmocniona przed trzęsnieniami ziemi tak, że wytrzyma ona wstrząsy o sile 8,3 w skali Richtera. 
W 2004 roku oficjalnie ogłoszono, że US Bank Tower miał być pierwotnie jednym z budynków, w które zamierzali uderzyć terroryści, podczas ataków na bliźniacze wieże w NY. 
Jeśli jesteście posiadaczami Grand Theft Auto V, możecie zobaczyć ten wieżowiec pod nazwą Maze Bank Tower. Do usłyszenia!


You Might Also Like

6 komentarze

  1. z oddali wyglądają wspaniale <3 nawet te "bobaski" w Poznaniu

    ReplyDelete
  2. Faktycznie, niby to samo, ale na każdym zdjęciu, wygląda inaczej. Przpiękne to twoje LA :)

    ReplyDelete
  3. Przepiękne zdjęcia, świetnie komponują się z minimalistycznym layoutem Twojego bloga. Na mnie też takie drapacze chmur robią duże wrażenie i bardzo chciałabym pojechać na taką wyprawę do Los Angeles. Póki co pozostaje mi czytać co u Ciebie! :)

    ReplyDelete

Contact Form