Food Zakupy

Koszty jedzenia

5:30 AMMascara Los Angeles

Dziś typowo o cenach. Wielu z Was mnie prosiło o posta, w którym przedstawie ogólne koszty jedzenia czy kosmetyków. Paragony nie mieściły się już w portfelu, a sam portfel ważył więcej niż cała zawartość mojej torebki, więc nastąpił ten czas, żeby takowy post się pojawił. 
Post o kosmetykach już powstał na początku blogu, więc jeśli jesteście zainteresowani to ten LINK przeniesie Was do posta o kosmetykach. Z pewnością powstanie kolejny taki post z aktualizacją. 


NORTHGATE MARKET

Latynowski market, który głównie można spotkać w Los Angeles, San Diego czy w okolicach Orange County. 






PIECZYWO

Bagietka $1.99


PRODUKTY MLECZNE

Duży jogurt $3.19
Mleko 2% ok.4litry  $3.89


OWOCE

Banany 1kg  $1.77
Śliwki 0.7kg  $2.08
Jabłka 0.7kg $1.59
Limonki  0.8kg .89cents
3 kiwi .99cents
Pomarańcze 1.4kg $3.90
Brzoskwinie 1kg $2.62


WARZYWA

1 awokado .99cents
Pieczarki 0.3kg $2.40
Mrożone brokuły $2.19
Mrożony zielony groszek z marchewką $1.25
Pęk rzodkiewek  .69cents
Pęk szpinaku  .89cents
3 pęki szczypiorku .69cents
1 duży ogórek .69cents
1 pomidor .39cents

NAPOJE
1 galon wody .99cents
100% sok jabłkowy $2.99
100% sok z pomarańczy $3.49

MIĘSO
Wołowina 0.55kg $7.98
Sałatka z krewetkami 0.2kg $4.15


INNE

2 opakowania płatków śniadaniowych z rodzynkami $4
Ryż 1.4kg $3.99





TRADER JOE'S

Trader Joe's oferuje organiczne produkty, które są o wiele tańsze, porównując do typowych wielkich marketów jak Ralphs, Vons, Albertson czy Target.  




NAPOJE

Organiczny sok z pomarańczy $1.99
Gazowana woda mineralna .99cents
Herbata o smaku dyni $3.99


SOSY

Sojowy sos $2.99
Sos z indyka $1.49
Sos do spaghetti z grzybami $2.49
Salsa do chipsów $2.29








MLECZNE
0.5 galon mleka 2% $2.19

MIĘSO
Wędlina pastrami $4.99
Pierś z indyka $6.53
Szynka $3.49 




INNE

Papryka w zalewie $2.69
Rodzynki $2.49
Pizzerki ( chleb z serem i czosnkiem) $2.99
Sałata $2.49
Ziemniaki 1.4kg $1.69
Makaron do spaghetti .99cents













BIG LOTS

CHEMICZNE
Pasta do zębów Colgate $2.50
Lokówka do włosów $17
Pilniczek do paznokci $1
Mokre aloesowe husteczki do twarzy $2

SPOŻYWCZE
Płatki śniadaniowe z suszonymi owocami $2.80









Niestety jedzenie w Stanach nie jest tak tanie, jak elektronika, jeśli myślimy o przeliczaniu $$ na złotówki. Na całe szczęście, nie muszę nic przeliczać na złotówki, a pętko kiełbasy nie kosztuje dla mnie 12zł, tylko $3.69 ;)




You Might Also Like

1 komentarze

  1. Dzień dobry,

    Bardzo mi się podoba Pani praktyczny blog o LA :) Zamierzam zrobić wizę i odwiedzić to intrygujące miasto ;)

    Czy może Pani jeszcze napisać jaka jest wysokość podatku doliczanego zakupów spożywczych ?

    Pozdrawiam :)

    ReplyDelete

Contact Form