Ciekawostki z życia USA Obchodzenie świąt w USA

Halloween'owe szaleństwo

6:00 AMMascara Los Angeles


Kiedy to w Polsce przygotowane są groby, kupowane kwiaty i znicze na Święto Zmarłych, to w USA trwa szaleństwo na zakup dziwacznych stroi czy też wyścig na jak najlepiej udekorowany dom w sąsiedztwie. Domy są przyozdabiane w szelakie sieci pajęczyn, czaszki, trumny, gigantyczne pająki , wiedźmy no i oczywiście podświetlane świeczkami dynie. A wszystko to zaczyna się miesiąc przed samym świętem Halloween.
Niewątpliwie jest to czas najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych, ale dzieci jak i dorośli przebierają się za potwory, takie jak wampiry, duchy czy czarownice. Kostiumy są również oparte na postaciach z telewizji. Wybaczalne w tym dniu jest, kiedy dorośli ubiorą nieco skąpe kostiumy, uwydatniające części, które byłyby uznane za niestosowne w dniu codziennym.


Oprócz wszystkim nam znanym zabawa dla dzieci 'trick or treat' 
( cukierek albo psikus), są również organizowane imprezy dla młodzieży i dorosłych oraz straszne farmy, gdzie tworzone są specjalne scenerie wyglądające niczym wystrój planu filmów grozy. 
W Los Angeles straszne farmy można zobaczyć w m.in Universal Studios, Knotts Scary Farm czy The Queen's Mary Dark Harbor.


Zapewne już nie będę miała okazji pisać nic o Halloween w najbliżyszm czasie, także składam Wam trochę wczesne 
Happy Halloween!


You Might Also Like

3 komentarze

  1. Świetne dekoracje! Szkoda, że w Polsce tak się tego nie obchodzi ;)

    ReplyDelete
  2. uwielbiam halloween, świetne dekoracje

    ReplyDelete

Contact Form