Krótkie wyjaśnienie, gdzie ja się podziałam jak mnie tutaj nie było? Otóż nie rzuciłam bloga, jak niektórzy myśleli :) Mój plan dnia był na tyle napięty, że wraz z poszukiwaniem mieszkania, było po prostu nie możliwe dla mnie, żeby usiąść na spokojnie i wstawić nowego posta. Na szczęście trochę się to ustatkowało, będąc już na "swoim", więc jest w końcu czas, żeby się do Was odezwać :)
Wiem, że wielu z Was jest zainteresowana tematem mieszkaniowym w LA, jakie są ceny i jakie są kroki,aby takie mieszkanie otrzymać. Nie mówie tutaj oczywiście o kupnie, ale o wynajmowaniu mieszkania. A że moja przeprowadzka jest już za mną i moja wiedza poszerzyła się na ten temat, to chciałabym w końcu się Wami podzielić to o czym wiem, a o co najczęściej się Wy mnie pytaliście.
JAK SZUKAĆ MIESZKANIA?
Jedną z najbardziej popularnych metod poszukiwania mieszkań jest strona CRAIGLIST. Jednak trzeba być bacznym na wszelakiego rodzaju spamy. Nie nabierajmy się na ogłoszenia, w którym oferują nam luksusowe warunki za podejrzanie niską cenę, a w tym zamiast numer kontaktowy, otrzymamy kontakt tylko i wyłącznie poprzez e-maila.
Inną metodą, o wiele czasochłonną, ale czasem z lepszym rezultatem, jest to najzwyczajniej przejechać się po danej okolicy, w której byśmy chcieli mieszkać i sprawdzić czy budynki mieszkalne nie mają wywieszonych ogłoszeń w sprawie wynajmu.
JAK ROZPOZNAĆ CZY OKOLICA JEST BEZPIECZNA?
Problemu raczej nie powinien mieć z okolicą ten, dla kogo cena za mieszkanie nie ma znaczenia. Trochę już trudniej niestety będzie, jeśli ma się ściśle ustalony budżet i stara się znaleźć dobre ale tanie mieszkanie. Polecam wybrać się w ciągu dnia jak i w ciągu nocy, do okolicy, w której znaleźliście mieszkanie. Nie ma nic lepszego jak obserwacja i sprawdzenie czy okolica jest czysta i spokojna. Druga rzecz, która może nam dać do myślenia to to, że na danej ulicy nie ma prywatnych domów, a są same budynki mieszkalne. Trzecią rzeczą są kraty zabezpieczeniowe na oknach i drzwiach.
WARUNKI MIESZKALNE
Oczywiście, że im więcej będziemy mogli przeznaczyć na mieszkanie, tym lepsze będą czekać na nas warunki w mieszkaniu. Większość mieszkań, po wyprowadzce lokatorów, są odświeżane ( ściany, meble są malowane a dywany lub podłogi wymieniane lub czyszczone). Niestety nie każde mieszkanie dysponuje indywidualną pralką, przeważnie pralnia znajduje się w budynku, z tym, że jest ona dzielona z innymi lokatorami budynku. Mieszkania nie są umeblowane, z wyjątkiem w budowanej szafy i kuchni, która zawiera już meble i kuchenkę, ale nie zawiera lodówki.Jeśli jesteście ciekawi, jakie panują "tańsze" warunki w takich mieszkaniach, to wróćcie do postu TUTAJ.
OPŁATY
Podczas poszukiwań, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, typu jak: woda, gaz, elektryka lub wywóz śmieci ( zwane utilities). Przeważnie właściciel wykonuje opłaty za wodę i śmieci, zdarza się również i tak, że opłaca wszystko a my będziemy odpowiedzialni tylko za opłatę mieszkania ( plus oczywiście za rachunki typu jak internet i telefon). Jeśli natomiast będziemy odpowiedzialni za opłaty gazu i prądu, powinniśmy skontaktować się z ich dostawcą i poinformować ich o naszej wprowadzce. Również będziecie musieli uiścić opłatę za kaucję podłączenia prądu i gazu.
Dodatkową opłatą jest KAUCJA (DEPOSIT), która jest przeważnie w wysokości opłaty mieszkania za miesiąc. Ta kaucja będzie zwrócona w całości po wyprowadzeniu się, chyba że w mieszkaniu zostały doprowadzone jakieś szkody, przez co właściciel obciąża Was tyle, ile szkoda jest warta.
APLIKACJA
Aplikacja ma zamiar sprawdzić jak dobry jest Wasz kredyt ( jak wysoki jest Wasz dochód, czy kiedykolwiek zbankrutowaliście i czy kiedykolwiek zakupiliście coś na kredyt lub raty i czy udało Wam się to spłacić).
Aplikacja będzie wymagała od Was:
- dokumenty potwierdzające dochody z dwóch ostatnich miesięcy
- Social Security Number
- informacje dotyczące karty bankowej
- informacje dotyczące z ostatniego miejsca zamieszkania
I najczęstsze zadawane pytanie od Was: Czy jest ciężko dostać mieszkanie dla osób imigracyjnych i studentów? Tak, jest ciężko. Jeśli nie posiadacie wizy pracowniczej, która pozwala legalnie pracować a co za tym idzie, pozwoli udowodnić Wasz stały dochód, będziecie mieli problem ze znalezieniem mieszkania. Chyba, że zamieszka z Wami ktoś, kto będzie w stanie udowodnić stały dochód, na tyle wysoki, by mógł opłacić mieszkanie i rachunki.
UMOWA (contract)
Umowa jest podpisywana na rok i przez ten czas nie możemy się wyprowadzić. Po roku umowa jest tzw. "month to month", czyli mieszkamy tam już z miesiąca na miesiąc i można się wyprowadzić tylko i wyłącznie po powiadomieniu kierownika lub właściciela budynku z wyprzedzeniem.
Pozdrawiam Was ciepło,
18 komentarze
przydatne informacje :) ciekawy post.pozdrowienia:)
ReplyDeleteCzekam na następne posty : ) Ciekawe informacje :D
ReplyDeleteSuper wpis, szkoda, że wcześniej nie widziałam, sporo by to ułatwiło.
ReplyDeletePozdarwiam.
My przed wynajęciem mieszkania w danej dzielnicy bardzo dużo czytaliśmy na różnych forach oraz stronach dla podróżników. Udało nam się znaleźć całkiem fajne mieszkanie w super cenie, biorąc pod uwagę że byliśmy w LA tylko miesiąc. Obecnie wróciliśmy do mojego ukochanego Krakowa.. :)
ReplyDeleteDzięki wielkie za ten wpis. Dowiedziałem się dzięki Tobie wielu nowych rzeczy. Trzymaj tak dalej! Już nie mogę się doczekać kolejnego Twojego wpisu. Życzę powodzenie z prowadzeniem bloga i pozdrawiam cieplutko :)
ReplyDeleteA co sądzicie na temat Credy24.pl - moim zdaniem warto pieniądze na mieszkanie wziąć właśnie od nich. To solidna marka, naprawdę solidna. Dzięki nim zakupiłem wszystkie rzeczy potrzebne do remontu, naprawdę super sprawa!
ReplyDeleteThis comment has been removed by the author.
ReplyDeleteMyślę, że wynajęcie mieszkania w Polsce czy za granicą ma bardzo podobne procedury. U mnie tym zajmował się profesjonalista czyli http://kacprzyk-wyceny.pl/oferta/ i ja tak naprawdę nie musiałam się o nic martwić. Moje mieszkanie ostało przygotowane idealnie i dosłownie w kilka chwil znaleźli się najemcy.
ReplyDeleteJak dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem jest po prostu kupno własnego mieszkania bez znaczenia na źródło finansowania. Tym bardziej widziałem, że w Gdyni powstają nowe mieszkania od https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html i mi osobiście taki rodzaj budownictwa bardzo się podoba.
ReplyDeleteSam wynajem mieszkania może jest o dobrym wyjściem, lecz ja bardziej zdecydowałam się na zakup mieszkania. Praktycznie od razu wyrobiłam również ubezpieczenie, aby mieszkało mi się bezpiecznie. Najlepszą ofertę znalazłam poprzez kalkulator ubezpieczeń https://cuk.pl/kalkulator-ubezpieczenia-mieszkania-i-domu i wybrałam tą idealną dla siebie.
ReplyDeleteBardzo fajnie napisane. Pozdrawiam
ReplyDeleteBardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.
ReplyDeleteNaprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.
ReplyDeleteŚwietnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
ReplyDeleteOgólnie wynajem mieszkania jest również ciekawą opcją, ale moim zdaniem jak najbardziej warto jest mieć własną nieruchomość. Dlatego ja dłużej się nie zastanawiając zdecydowałam się na mieszkanie od https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html i teraz mogę cieszyć się moim nowym lokalem.
ReplyDeleteŚwietna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.
ReplyDeleteAkurat tak się składa, że ja również już od jakiegoś czasu posiadam moje własne mieszkanie i zabieram się za jego remont. Na pewno samo ułożenie podłóg zlecę https://www.wawerbud.pl/podlogi/ gdyż wiem, że są oni profesjonalistami w tych pracach.
ReplyDeleteZawsze można sobie oszczędzić czasu i nerwów decydując się na współpracę z firmą https://hosthelper.pl Zajmują się oni kompleksową obsługą najmu mieszkań, więc wszystko jest dopięte na ostatni guzik.
ReplyDelete