Ciekawostki z życia USA FAQ

Wynajem mieszkania

7:00 AMMascara Los Angeles

Krótkie wyjaśnienie, gdzie ja się podziałam jak mnie tutaj nie było? Otóż nie rzuciłam bloga, jak niektórzy myśleli :) Mój plan dnia był na tyle napięty, że wraz z poszukiwaniem mieszkania, było po prostu nie możliwe dla mnie, żeby usiąść na spokojnie i wstawić nowego posta. Na szczęście trochę się to ustatkowało, będąc już na "swoim", więc jest w końcu czas, żeby się do Was odezwać :) 

Wiem, że wielu z Was jest zainteresowana tematem mieszkaniowym w LA, jakie są ceny i jakie są kroki,aby takie mieszkanie otrzymać. Nie mówie tutaj oczywiście o kupnie, ale o wynajmowaniu mieszkania. A że moja przeprowadzka jest już za mną i moja wiedza poszerzyła się na ten temat, to chciałabym w końcu się Wami podzielić to o czym wiem, a o co najczęściej się Wy mnie pytaliście.
JAK SZUKAĆ MIESZKANIA?

Jedną z najbardziej popularnych metod poszukiwania mieszkań jest strona CRAIGLIST. Jednak trzeba być bacznym na wszelakiego rodzaju spamy. Nie nabierajmy się na ogłoszenia, w którym oferują nam luksusowe warunki za podejrzanie niską cenę, a w tym zamiast numer kontaktowy, otrzymamy kontakt tylko i wyłącznie poprzez e-maila.

Inną metodą, o wiele czasochłonną, ale czasem z lepszym rezultatem, jest to najzwyczajniej przejechać się po danej okolicy, w której byśmy chcieli mieszkać i sprawdzić czy budynki mieszkalne nie mają wywieszonych ogłoszeń w sprawie wynajmu. 
JAK ROZPOZNAĆ CZY OKOLICA JEST BEZPIECZNA?

Problemu raczej nie powinien mieć z okolicą ten, dla kogo cena za mieszkanie nie ma znaczenia. Trochę już trudniej niestety będzie, jeśli ma się ściśle ustalony budżet i  stara się znaleźć dobre ale tanie mieszkanie. Polecam wybrać się w ciągu dnia jak i w ciągu nocy, do okolicy, w której znaleźliście mieszkanie. Nie ma nic lepszego jak obserwacja i sprawdzenie czy okolica jest czysta i spokojna. Druga  rzecz, która może nam dać do myślenia to to, że na danej ulicy nie ma prywatnych domów, a są same budynki mieszkalne. Trzecią rzeczą są kraty zabezpieczeniowe na oknach i drzwiach.


WARUNKI MIESZKALNE

Oczywiście, że im więcej będziemy mogli przeznaczyć na mieszkanie, tym lepsze będą czekać na nas warunki w mieszkaniu. Większość mieszkań, po wyprowadzce lokatorów, są odświeżane ( ściany, meble są malowane a dywany lub podłogi wymieniane lub czyszczone). Niestety nie każde mieszkanie dysponuje indywidualną pralką, przeważnie pralnia znajduje się w budynku, z tym, że jest ona dzielona z innymi lokatorami budynku. Mieszkania nie są umeblowane, z wyjątkiem w budowanej szafy i kuchni, która zawiera już meble i kuchenkę, ale nie zawiera lodówki.Jeśli jesteście ciekawi, jakie panują "tańsze" warunki w takich mieszkaniach, to wróćcie do postu TUTAJ.

OPŁATY 

Podczas poszukiwań, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, typu jak: woda, gaz, elektryka lub wywóz śmieci ( zwane utilities). Przeważnie właściciel wykonuje opłaty za wodę i śmieci, zdarza się również i tak, że opłaca wszystko a my będziemy odpowiedzialni tylko za opłatę mieszkania ( plus oczywiście za rachunki typu jak internet i telefon). Jeśli natomiast będziemy odpowiedzialni za opłaty gazu i prądu, powinniśmy skontaktować się z ich dostawcą i poinformować ich o naszej wprowadzce. Również będziecie musieli uiścić opłatę za kaucję podłączenia prądu i gazu. 

Dodatkową opłatą jest KAUCJA (DEPOSIT), która jest przeważnie w wysokości opłaty mieszkania za miesiąc. Ta kaucja będzie zwrócona w całości po wyprowadzeniu się, chyba że w mieszkaniu zostały doprowadzone jakieś szkody, przez co właściciel obciąża Was tyle, ile szkoda jest warta.

APLIKACJA

Aplikacja ma zamiar sprawdzić jak dobry jest Wasz kredyt ( jak wysoki jest Wasz dochód, czy kiedykolwiek zbankrutowaliście i czy kiedykolwiek zakupiliście coś na kredyt lub raty i czy udało Wam się to spłacić).

Aplikacja będzie wymagała od Was:

- dokumenty potwierdzające dochody z dwóch ostatnich miesięcy
- Social Security Number
- informacje dotyczące karty bankowej
- informacje dotyczące z ostatniego miejsca zamieszkania

I najczęstsze zadawane pytanie od Was: Czy jest ciężko dostać mieszkanie dla osób imigracyjnych i studentów? Tak, jest ciężko. Jeśli nie posiadacie wizy pracowniczej, która pozwala legalnie pracować a co za tym idzie, pozwoli udowodnić Wasz stały dochód, będziecie mieli problem ze znalezieniem mieszkania. Chyba, że zamieszka z Wami ktoś, kto będzie w stanie udowodnić stały dochód, na tyle wysoki, by mógł opłacić mieszkanie i rachunki.

UMOWA (contract)

Umowa jest podpisywana na rok i przez ten czas nie możemy się wyprowadzić. Po roku umowa jest tzw. "month to month", czyli mieszkamy tam już z miesiąca na miesiąc i można się wyprowadzić tylko i wyłącznie po powiadomieniu kierownika lub właściciela budynku z wyprzedzeniem.Pozdrawiam Was ciepło,

You Might Also Like

6 komentarze

 1. przydatne informacje :) ciekawy post.pozdrowienia:)

  ReplyDelete
 2. Czekam na następne posty : ) Ciekawe informacje :D

  ReplyDelete
 3. Super wpis, szkoda, że wcześniej nie widziałam, sporo by to ułatwiło.
  Pozdarwiam.

  ReplyDelete
 4. My przed wynajęciem mieszkania w danej dzielnicy bardzo dużo czytaliśmy na różnych forach oraz stronach dla podróżników. Udało nam się znaleźć całkiem fajne mieszkanie w super cenie, biorąc pod uwagę że byliśmy w LA tylko miesiąc. Obecnie wróciliśmy do mojego ukochanego Krakowa.. :)

  ReplyDelete
 5. Dzięki wielkie za ten wpis. Dowiedziałem się dzięki Tobie wielu nowych rzeczy. Trzymaj tak dalej! Już nie mogę się doczekać kolejnego Twojego wpisu. Życzę powodzenie z prowadzeniem bloga i pozdrawiam cieplutko :)

  ReplyDelete
 6. A co sądzicie na temat Credy24.pl - moim zdaniem warto pieniądze na mieszkanie wziąć właśnie od nich. To solidna marka, naprawdę solidna. Dzięki nim zakupiłem wszystkie rzeczy potrzebne do remontu, naprawdę super sprawa!

  ReplyDelete

Contact Form