Ciekawostki z życia USA FAQ

Trzęsienie ziemi w LA #2

7:30 AMMascara Los Angeles


Jeden z anonimowych czytelników zostawił komentarza pod jednym z postów, pytający o wielkim trzęsieniu ziemi w LA. Wiedziałam, że w LA występują trzęsienia ziemi, ale starałam się tym nie przejmować, gdyż one występują tutaj bardzo często, ale są one na tyle słabe i nie odczuwalne, że mało kto zawraca sobie nimi głowę. Aż do wczoraj, przepraszam...wróćmy trochę wstecz, do ok. 2 tyg temu, kiedy to siedząc na podłodze poczułam wstrząs. Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła, to ogromna ciężarówka,
która przejechała tuż obok mieszkania, a że ściany są jak z tektury, to miały prawo się zatrząść. Ale przestałam sobie tłumaczyć to jakże bzdurne wytłumaczenie, kiedy kolejny raz, sciana z podloga zadrżała. Wstrząs- wydawać by się mogło, że nie był duży, bo miał 3 w skali Richtera, ale dla panikary takiej jak ja, spowodował, że spałam jak na szpilkach. Zastanawiałam się też, czy czasem nie spać pod stołem, w kurtce i butach:p 
To nic w porównaniu do wczorajszego dnia. Było coś około 6:25 nad ranem. Przebudziłam się, myśląc, że właśnie przepłynęłam wielką falę na desce surfingowej. Na szczęście tylko jedną i na tym koniec. A ja tym razem, żeby wstać i przyszykować się na powtórne ewentualne wstrząsy, przykryłam się kołdrą aby upadek czegokolwiek na moją głowę, nie był zbyt bolesny. Powiadam Wam, człowiek bywa czasem głupi, aż za głupi ;) Wstrząs był o wiele większy niż poprzedni i był odczuwalny w szerszym zasięgu LA. Na całe szczęście, nie odnotowano żadnych poszkodowanych.Naukowcy podejrzewają jeden z większych trzęsień ziemi w Los Angeles, mający nazwę "Big One". Ma mieć siłę porównywalną lub większą do trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce w Northridge ( część LA) w 1994. Przykładowe zdjęcia poniżej:Miejmy nadzieję, że nic podobnego nie wydarzy się w najbliższym czasie, a moja paranoja jeżdzenia pod mostami na autostradach nie zwiększy się do maksimum mojego lęku.
You Might Also Like

4 komentarze

 1. natura jest nieobliczalna ;( i w ciagu kilku chwil moze zmienic swe oblicze,pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
 2. Na całe szczescie cie poinformowałam zdziwiłam sie że o tym nie wiedziałaś ;o mam pytanie czy trzesienie w los angeles obejmuje calutke los angeles czy nie?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wiedziałam o trzęsieniach ziemi w LA, ale tutaj nikt o tym nie mówi, bo są nie odczuwalne. Poza tym nie można przewidzieć trzęsienia ziemi, dzięki czemu można się w razie czego ewakuować. To może się wydarzyć w każdej chwili. Nie zawsze one są odczuwalne na całym obszarze LA, czasem jedna część LA poczuje wstrząsy, druga nie.

   Delete
 3. Spokojnie nie przewidziałam tego tylko poprostu przeczytałam i jak tam twoja okolica cała w kawałku? ;p

  ReplyDelete

Contact Form