Zwiedzanie LA

Hollywoodzka Aleja Sławy

11:02 AMMascara Los Angeles

Chyba każdy z nas zna Aleje Gwiazd czyli Walk of Fame, na którym widnieją ponad 2400 złotych gwiazd znanych najsłynniejszych nazwisk na świecie. Pierwszą gwiazdę otrzymała w 1960r. Joanne Woodward. Aleja Gwiazd zaczyna się od altanki, znajdującej się na skrzyżowaniu Hollywood Boulevard z ulicą La Brea, na której zostały umieszczone cztery boginie wielkiego ekranu (Mae West, Dorothy Dandridge, Dolores Del Rio i Anny May Wong). Aż wstyd przyznać, nie znam tych ludzi;)Z ciekawostek, każdy może zgłosić nominację do gwiazdy, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. A nagrodzona osoba, ma 5 lat na wmurowanie gwiazdy i jej ceremonie, taki koszt to $25tys.


Podobno przed otwarciem słynnego teatru Norma Talmadge, znana gwiazda przypadkowo wdeptnęła w nieutwardzony beton, który dał początek odcisków dłoni i stóp gwiazd.

To miejsce jest przeznaczone z myślą dla turystów, więc nie łudźcie się, że spotkacie tam gwiazdę robiącą zakupy w jednym z tamtejszych sklepików ;) Większość sklepów są z pamiątkami lub z przedziwnymi rzeczami, które ciężko określić, dlaczego akurat one się tam znajdują. Okolica nie jest tak "luksusowa" jakby się mogło wydawać z TV. Opuszczając tą ulicę, można spotkać się ze slamsami i biedą. Osobiście zawiodłam się, co do moich oczekiwań o tym miejscu ( zapewne nie tylko ja), ale warto odwiedzić, jako jedno z głównych miejsc turystycznych w Los Angeles.Pin It!

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Jakos tak idealnie tam jest ! ;)) Piękne zdjęcia :)

  ReplyDelete
 2. ...czyli jak we wszystkich osławionych miejscach ;) jakie to wszystko wieeeeeelkie

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Ogladam te zdjecia i az mi serce szybciej zaczyna bic normalnie tak bardzo chiala bym sie tam znalezc :)

  ReplyDelete

Contact Form